Fahrettin Poyraz, milletvekilliği döneminde danışmanlığını yapan ve milletvekilliği danışmanlığından başka öz geçmişi bulunmayan Davut Arpa’yı Tarım Kredi Kooperatiflerine Genel Müdür Yardımcısı yaptı.

Diğer yandan Genel Müdür Yardımcılığı kadrosu 4’ten 5’e çıkarılırken, Krediler ve Finansman Daire Başkanı Ali Rıza Akpınar da Genel Müdür Yardımcılığına atanması bekleniyor. Bu atamayla birlikte, kooperatif bünyesinden yetişen kadro genel müdürlük katından tamamen tasfiye edilmiş oluyor ve kooperatif geçmişi olan kimse kalmıyor.

MUAZ SAKA GÖREVDEN ALINARAK YERİNE DAVUT ARPA ATANDI

Tarım Kredi Kooperatiflerinde Muaz Saka’nın görevinden alınarak yerine milletvekili danışmanlığı dışında öz geçmişi bulunmayan Davut Arpa’nın Genel Müdür Yardımcısı yapılması Tarım Kredi Kooperatifleri bünyesinde tartışmalara yol açtı. Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürlüğü tarafından bu atama resmi olarak açıklanmış değil. Davut Arpa, Fahrettin Poyraz’ın milletvekilliği döneminde danışmanlığını yaparken, Tarım Kredi Kooperatifleri’nde özel kalem müdürlüğünü yapmıştı.

WEB SİTESİNDE ÖZ GEÇMİŞİ OLMAYAN TEK KİŞİ!

Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdür Yardımcılığına atanan Davut Arpa’nın kurum web sayfasında öz geçmişi ile ilgili hiçbir bilgi verilmiyor. İnsan Kaynakları Daire Başkanlığında; İnsan Kaynakları, Disiplin ve Özlük İşleri ile Eğitim Müdürleri’nin öz geçmişleri hakında bilgiler verilirken, Daire Başkanı olarak Davut Arpa ile ilgili hiçbir bilginin verilmemesi dikkat çekti.

POYRAZ’IN DÜNÜRÜ DE GÜBRETAŞ YÖNETİM KURULUNA ATANMIŞTI!

Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği eski Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Külcü, Fahrettin Poyraz ile dünür olduktan sonra Gübretaş Yönetim Kurulu üyeliğine atanmıştı. Bu durumda, konuyla ilgili değerlendirmelerine başvurduğumuz çiftçiler, binlerce üyesi olan ve asli görevi çiftçilerin desteklenmesi olan Tarım Kredi Kooperatifleri’nin bir arpalığa dönüşmesi tehlikesine dikkat çekiyorlar.

TIKLA >>Koyun Sürüsüne Çobanlık Yapan Kaz