Türkiye’nin Çobanları Bu Fuarda Buluşuyor

Kırsal Hayata Dair Her Şey Bu Fuarda Konuşulacak. Dünyanın dört bir yanından çobanları, her yıl Bursa’da bir araya getiren ve kırsal yaşamın her ayrıntısının konuşulduğu Türkiye Çobanları Küçükbaş Hayvan ve Ekipmanları Tanıtım Etkinlikleri, bu yıl 5-8 Eylül 2019 tarihleri arasında gerçekleşiyor.

Organizasyon başkanı Kürşat Kaplan fuar hakkında tüm detayları açıkladı.

Çobanlardan Örnek Fuar

Bu yıl 3’üncüsü Bursa-Yenişehir’de düzenlenecek olan ve 4 gün sürecek olan etkinlikte, çobanlar; A’dan Z’ye küçükbaş hayvancılık ve kırsal yaşamı konuşacak. Farklı gösteri ve yarışmalarla renklenecek olan etkinlikte küçükbaş hayvancılığın uzman isimlerinden Prof.Dr. Nazan Koluman ve Veteriner Hekim Deniz Eteke de ziyaretçilerle buluşacak.

Birbirinden Renkli Yarışmalar

Küçükbaş hayvan yetiştiricileri; düzenlenecek olan yarışma ve etkinliklerle hem eğlenecek hem öğrenecek hem de kazanacak.

Damızlık koç yarışması ve çoban köpekleri yarışması düzenlenecek olan etkinlikte aynı zamanda damızlık koç ihalesi de gerçekleşecek.

Kanatlılar da Katılıyor

Bu yıl geçen yıllardan farklı olarak kanatlı hayvanların ve yetiştiricilerinin de katılacağı etkinlikte, Bursa Süs Tavukları ve Bahçe Hayvanları Yetiştiricileri Derneği’nin desteği ile Kanatlı Hayvan Sergisi düzenlenecek.

3 Misafir Ülke

Türkiye’deki yetiştiricilerin yanı sıra yurt dışından da çok sayıda katılımcıyı ağırlayan etkinlikte bu yıl konuk olarak; Macaristan, Bulgaristan ve Ukrayna’dan çiftlikler de katılım sağlayacak. Türkiye’deki yetiştiriciler, misafir çiftlikler ile iletişim kurma ve fikir alışverişi yapma fırsatı yakalayacak.

TIKLA >>Gençler "Genç Çiftçi Projesi"yle köyde kaldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir