Aksaray’da bir çoban, araştırma yapan bir uçağın koyunları ürkütmesi üzerine silahına sarıldı. Uçak, çobanın açtığı ateş sonucu isabet aldı.

Aksaray’a bağlı Osmanlı köyünde çobanlık yapan M.İ ve S.Ş, alçak uçuş yaparak koyunları ürküten maden keşif uçağına ateş etti. İki mermi, uçağın gövdesinde delik açarken neyse ki pilotlar kurşunların hedefi olmadı.

Emi Grup’a ait Cessna Caravan tipi maden keşif uçağına Aksaray’da çobanlar tarafından ateş açıldı. Olay geçtiğimiz günlerde Aksaray’a bağlı Osmanlı köyü yakınlarında meydana geldi.

KEŞİF UÇAĞI

Türkiye’nin maden haritasını çıkarmak için zaman zaman farklı bölgelerde uçuşlar yapan maden keşif uçağı Osmanlı köyü yakınlarında alçaktan uçuş yaptığı sırada kurşunların hedefi oldu.

İddiaya göre, uçağın alçak uçuş yaptığı noktada koyun otlatan çobanlar M.İ ve S.Ş. koyunlarını ürküten uçaktan rahatsız oldu.

TABANCASIYLA UÇAĞI VURDU

Birkaç defa alçak uçuş yapan uçağın sesinden dolayı koyunların sağa sola koşuşturduğunu gören M.İ ve S.Ş. yanlarında bulunan silahla uçağa ateş açtı. Mermilerden ikisi uçağın gövdesine isabet ederek delik açtı. Beklemedikleri bir anda kurşunların hedefi olmaktan son anda kurtulan pilot ve beraberindeki ekip hızla bölgeden uzaklaştı.

Olayla ilgili jandarma ekiplerine bilgi verilmesi üzerine Osmanlı köyünde kişilerin evine baskın yapılarak tüfek ve silahlara el konuldu Gözaltına alınan iki çoban ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı.

TIKLA >>AB'den Genç Çiftçilere Kredi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir